Набув чинності Закон, що спрощує отримання дозвільних документів

Дозвільні документи будуть видаватися в місцевих центрах держадміністратор Сьомого грудня 2014 року набрав чинності Закон № 1252-VII щодо удосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади, який був прийнятий 13 травня. Внеснни зміни до Закону «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», якими введено правову підставу для видачі центральними органами виконавчої влади документів дозвільного характеру через дозвільні центри, створені на рівні районів та областей.

Суб'єкт господарювання має право на отримання (переоформлення, отримання дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру та подання декларацій за місцем свого знаходження або у випадках, передбачених законом, - за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням об'єкта. Також він має право на певні дії щодо здійснення господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру, за винятком тих видів господарської діяльності, перелік яких визначається Кабміном. Реєстрацію декларацій здійснює дозвільний орган на безоплатній основі протягом 5 робочих днів з дня отримання декларації. Відмова у реєстрації декларації не допускається. Документи дозвільного характеру видаються безкоштовно, на необмежений термін, якщо інше не встановлено законом. З першого січня 2016 дозвільним органам - центральним органам виконавчої влади, державним колегіальним органам заборонено приймати заяви суб'єктів господарювання про видачу (переоформлення, видачі дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру та декларацій, а також видавати такі документи, оскільки їх видача і прийом буде здійснюватися через дозвільний центр.

Реалізація предмета застави, проведена в рамках ліквідаційної процедури, без припинення обтяжень, не припиняє заставу

При розгляді справи № 6-168цс14 про стягнення заборгованості шляхом звернення стягнення на заставлене майно ВСУ роз'яснив, що реалізація майна, що є предметом застави, проведена в рамках ліквідаційної процедури, без припинення обтяжень, не припиняє заставу. Застава зберігає силу при переході права власності на предмет застави до іншої особи, отже, на нього може бути звернено стягнення на підставах, передбачених ст.ст. 25, 26 Закону «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень».

Реєстрація ПП, СПД, ФОП, у м. Київ в 2014 р Що важливо знати підприємцям вирішили відкрити свій бізнес

Наша процвітаюча юридична фірма досить часто надає послуги починаючим і досвідченим підприємцям з реєстрації підприємницьких структур, будь то реєстрація підприємства або реєстрація фізичної особи підприємця.

Останнім часом законодавство України часто змінює свої положення, які відображаються на здійсненні підприємцями в Донецьку і інших містах України господарської діяльності. В основному це зачіпає податкову сторону бізнесу. Наприклад введення нових правил здачі звітності, передачу податкової компетенції з адміністрування єдиного соціального внеску, який раніше сплачувався в пенсійний фонд, встановлення великої кількості категорій платників єдиного податку, і так далі.

Мені, як досвідченому податковому адвокату хотілося б підкреслити деякі нюанси про які слід пам'ятати при реєстрації як приватного підприємця з урахуванням змін у чинному законодавстві України станом на 1 січня 2014 року.

Чи потрібно нотаріальне посвідчення договору купівлі продажу корпоративних прав?

Щодо нотаріального посвідчення документів про перехід корпоративних прав Учасника Товариства необхідно відзначити, що відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 208 ЦК України правочин, який укладається між фізичною та юридичною особою, а також між двома фізичними особами на суму, що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян (понад 340 гривень), належить вчиняти у письмовій формі. Угода, яка укладена у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом або домовленістю сторін. Законодавство України на сьогодні не передбачає обов'язкове нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу корпоративних прав (частини частки) Учасника у Статутному капіталі Товариства.

АДВОКАТ ПО АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВАХ КИЇВ. ЮРИСТ З АДМІНІСТРАТИВНИХ СПОРІВ КИЇВ. ЗАХИСТ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДІ КИЄВА. СУДИ З ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ ТА ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ КИЇВ.

Адміністративні спори це спори, що виникають у процесі взаємодії підприємств або приватних підприємців з державними органами або органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами. У процесі своєї підприємницької діяльності, підприємство не рідко стикається з різними бюрократичними процедурами, з необхідністю в отриманні всякого роду дозволів та погоджень, а так само з необхідністю проходити різні перевірки в держструктурах і так далі. Однак як показує практика, чиновники не завжди залишаються порядними і часто порушують чинне законодавство України при взаємодії з юридичними особами та фізичними особами підприємцями, особливо це поширено в таких великих містах мегаполісах як Київ.

 У ВАС СПОР З ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ АБО МІСЦЕВИМИ РАДАМИ В КИЄВІ? ВАМ ПОТРІБЕН АДВОКАТ АБО ЮРИСТ З АДМІНІСТРАТИВНИХ СПОРІВ У КИЄВІ? ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ ПРЯМО ЗАРАЗ за телефонами: -

Юридичне Бюро «LegalServiceCenter» м.Київ, це в першу чергу професійні юристи, які нададуть юридичну послугу у галузі адміністративного права та адміністративних спорів.

Адвокат по адміністративних справах або юрист з адміністративних питань нашої юридичної фірми в Києві підкажуть як поводитися у разі протиправних дій або бездіяльності, як реагувати на порушення прав при виконанні чиновниками своїх посадових обов'язків і порушення ними прав підприємця, як оскаржити протиправні дії цих чиновників.

Адміністративні спори мають свою специфіку. Так, наприклад, при взаємодії з яким або посадовою особою низького рівня, Ви може оскаржити його протиправні дії начальнику більш вищого рівня, а на цього начальника поскаржитися ще вище, і так дійти до головного управління чи міністерства.

Однак, процедура оскарження незаконних дій і рішень органів по вищестоящої лінії не завжди ефективно, тому в підсумку доводиться звертатися до Адміністративного суду і вимагати прийняття рішення про спонукання чиновників припинити порушення Ваших прав чи прийняти певне рішення на Вашу користь.

Наша юридична фірма має досвід оскарження різних незаконних рішень, дій та бездіяльності місцевої влади (наприклад, скасування незаконного рішення місцевої ради чи виконкому), а так само державних органів. Рішення суду, яке набрало законної сили, є обов'язковим до виконання, і на підставі такого рішення органи, які порушили Ваші права і законні інтереси йдуть на поступки.

 Отже, які ж адміністративні спори можуть виникнути якщо наводити приклади.

Наприклад, Вашому підприємству відмовили у видачі ліцензії або дозволу, або відмовили в реєстрації права власності, місцева рада відмовила у виділенні земельної ділянки під будівництво, у Вас вирішили відібрати земельну ділянку, яка належить Вам з 90 - х років на праві постійного користування, податкова інспекція незаконно нарахувала штрафні санкції, анулювали Ваше свідоцтво ПДВ, і так далі. Таких спорів може бути безліч, їх стільки ж скільки в Україні державних органів, відомств і різних відділів у виконкомі!

Важливим нюансом в адміністративних справах є письмовий, мотивовану відмову або рішення, або інший документ оформлений у письмовому вигляді, судячи з якого можна встановити факт незаконної дії або бездіяльності стосовно Вашого підприємства.

Тільки з таким письмовим документом, юрист або адвокат нашої юридичної фірми, може скласти грамотну і обґрунтовану. Скаргу або адміністративний позов до суду з метою захисту Ваших прав та законних інтересів.

Будьте пильні при спілкуванні з чиновниками, і в разі якщо Вам стане зрозуміло, що Вас обманюють, вводять в оману або незаконно відмовляють у тому на що Ви маєте повне право за законом, звертайтеся в нашу юридичну фірму. Ми із задоволенням надамо Вам юридичну консультацію і захистимо Ваші інтереси всіма можливими законними способами.

 

 

Будемо раді бачити Вас в якості наших клієнтів!

Задать вопрос юристу

Разрешить публиковать вопрос в рубрике "Вопрос юристу" (Ваши личные данные не будут опубликованы)