Наша процвітаюча юридична фірма досить часто надає послуги починаючим і досвідченим підприємцям з реєстрації підприємницьких структур, будь то реєстрація підприємства або реєстрація фізичної особи підприємця.
Останнім часом законодавство України часто змінює свої положення, які відображаються на здійсненні підприємцями в Донецьку і інших містах України господарської діяльності. В основному це зачіпає податкову сторону бізнесу. Наприклад введення нових правил здачі звітності, передачу податкової компетенції з адміністрування єдиного соціального внеску, який раніше сплачувався в пенсійний фонд, встановлення великої кількості категорій платників єдиного податку, і так далі.
Мені, як досвідченому податковому адвокату хотілося б підкреслити деякі нюанси про які слід пам'ятати при реєстрації як приватного підприємця з урахуванням змін у чинному законодавстві України станом на 1 січня 2014 року.
Во первых, при желании зарегистрироваться частным предпринимателям следует иметь ввидуь, что чем бы Вы не занимались, а избежать налогообложения не получиться, хотя довольно часто мелкие предприниматели которые работают за наличку скрывают свои доходы от государства прикрываясь мораторием на проведение проверок, а в отчеты вносят лишь не полный перечень своих доходов.
У першу чергу необхідно визначитися в наступному: або Ви будете працювати на загальній системі оподаткування, або будете працювати як платник єдиного податку першої або другої групи (або інший з груп, що не так часто зустрічається), з ПДВ чи без ПДВ.
У випадку якщо Ви після реєстрації себе в якості приватного підприємця не подасте заяву на отримання єдиного податку Ви будете платити прибутковий податок 15 відсотків і єдиний соціальний внесок (пенсійний внесок) в тому випадку якщо у Вас будуть доходи. У випадку якщо Ви після реєстрації СПД подасте до податкової заяву на застосування єдиного податку, Ви будете платити податок в залежності від обраної групи, а саме (2 група - 20% від мінімальної заробітної плати встановленої на початок року щомісяця, 3 група - 5% від виручки щокварталу), єдиний соціальний внесок в обох випадках Ви як платник єдиного податку повинні платити щоквартально до 20 числа місяця наступного за останнім місяцем кварталу.
Звітність в 2014 році можна подавати в електронному вигляді з використанням електронних ключів. Однак це не є обов'язковим. Тому якщо у Вас не приймають звіт в податкову в паперовому вигляді можна сміливо скаржитися на гарячу лінію. Декларації платника єдиного податку подаються для платників 2 групи - один раз на рік, для платників 3 групи - щоквартально. Звіти по єдиному соціальному внеску подаються так само в податкову інспекцію замість пенсійного фонду, хоча в світлі останніх подій в нашій країні все може змінитися.
При наданні послуг підприємцям по реєстрації, ми надаємо пакет документів, у якому крім витягу з державного реєстру видається витяг з реєстру платників податку де буде відображено те що Ви є платником єдиного податку та книга обліку доходів. Слід пам'ятати що книга обліку доходів і витрат дуже важлива при проведенні планових та позапланових перевірок, тому якщо Ви і не заповнюєте її кожен квартал при підрахунку своїх доходів, то перед проведенням перевірки її необхідно заповнити, і бажано таким чином, щоб кожен рядок доходів збігалася з первинними документами, хоча б з рухом по розрахунковому рахунку якщо такий є. Чому я так говорю, тому що при проведенні податкової перевірки перевіряючі вимагають підтвердити кожну копійку первинним документом. Хоч відсутність первинних документів не є злісним порушенням для СПД - шника, проте перевіряючі за просто так не закриють на це очі. Втрата книги обліку доходів або заповнення її в порушення встановленого порядку чревата штрафами..
Слід пам'ятати, що з 2014 року припиняє дію мораторій на проведення планових та позапланових перевірок платників єдиного податку, тому як би не було сумно, але рано чи пізно Ви все таки станете об'єктом для податкової перевірки. У зв'язку з цим варто бути більш пильним і дотримуватися вимог законодавства при здійсненні діяльності. Для цього потрібно дотримуватися термінів подання податкових декларацій, своєчасно і в повному обсязі сплачувати єдиний податок, при торгівлі в орендованому приміщенні мати договір оренди, а в деяких випадках і документи підтверджують право власності на приміщення, при використанні у господарській діяльності земельної ділянки необхідно мати документи підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою і т.д.